lut 04

Kilka słów o tym jak zrozumieć Zend Framework, o tym jak ja go rozumiem. Z racji tego, że jestem początkującym więc przedstawię rozwiązanie swoich problemów.
Częściowo posiłkowałem się quickstart zawartym na oficjalnej stronie, ale w większości potrzebne mi były zupełnie inne elementy które musiałem wyszukiwać aby cokolwiek zrobić.
Dobrze jest jeśli przerobisz quickstart, ale nie musisz całości, wystarczy do momentu obsługi baz, reszta i tak mi się nie przydała bo ogólnie korzystam z MySQL i tego będę się trzymał.

Ogólnie aby zacząć zabawę z Zendem trzeba zrozumieć układ folderów projektu aby wiedzieć co gdzie umieścić. Potem zrozumieć idee kontrolerów akcji i funkcję pliku layoutu. Kolejny etap modyfikowanie plików konfiguracyjnych w ograniczonym zakresie w zależności od potrzeb oraz pliki odpowiedzialne za model danych.

Ważna uwaga, jeśli bawisz się lokalnie i korzystasz z pliku zf.bat aby stworzyć strukturę swojego projektu to pamiętaj o tym aby ustawić ścieżkę PATH do interpretera PHP.
Dlaczego to takie ważne? po prostu jeśli tego nie zrobisz to plik zf.bat nie będzie działał prawidłowo.
Jeśli nie wiesz o czym piszę to sprawa w całości powinna ci się rozjaśnić czytając kolejne mini artykuły na tym blogu, bądź gdy zaczniesz swoją przygodę od oficjalnego quickstart na oficjalnych stronach Zend Framework.

Autor siema \\ tagi: , , , , , , ,3 Odpowiedzi do “Wstęp wstępów :)”

  1. R4D3K napisał(a):

    Przydałby się link do quickstarta ;D

  2. Snejk napisał(a):

    http://framework.zend.com/manual/en/learning.quickstart.intro.html

  3. him napisał(a):

    łożesz mać